wtorek, 3 listopada 2015

Gocka kawaleria

  Goci należeli do największych plemion wschodniogermańskich. Mówili oni językiem gockim, obecnie wymarłym. Początkowo zamieszkiwali tereny Skandynawii, następnie przenieśli się do Europy Środkowej, nad Morze Czarne i do Europy Zachodniej. Do końca nie wiadomo czy Goci zamieszkiwali obszar obecnej Polski. 
   Z Gotami wielokrotnie ścierało się Cesarstwo Rzymskie, jako pierwsi zdobyli Rzym- dowodził wtedy nimi król Wizygotów Alaryk. 
     Zestaw Italeri (Gothian Cavalry) pochodzi właśnie z okresu późnego Cesarstwa Rzymskiego. Oceniam ten zestaw pozytywnie, mimo że jeźdźcy posiadają strzemiona, które do Europy doszły dopiero w VI wieku, czyli po rozpadzie Cesarstwa Zachodnio Rzymskiego. Bardzo podobają mi się tarczę i same postaci. Konie tudzież trzymają dobry poziom. Jednak jak przeczytałem na stronie Plastic Soldier Review problem jest z włóczniami i oszczepami. 


2 komentarze:

 1. Będę kupował ten zestaw do konwersji na Słowian, m.in do lekkiej jazdy. Jakimi farbami malujesz figurki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głównie farbek Citadel z GW, ale teraz coraz bardziej on nich odchodzę (są drogie) i mam kilka farbek Italeri, w tym również lakier matowy, oraz Revell. Chciałbym spróbować w najbliższej przyszłości chwalonej firmy Vallejo, którą widziałem również na Twoich filmach.
   Pozdrawiam,
   Franek

   Usuń